AKTYWNE WAKACJE

Międzywodzie i Wyspa Wolin oferują nie tylko piękne plaże i błogie lenistwo, lecz przede wszystkim wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Windsurfing & Kitesurfing

Ze względu na swoje unikalne położenie Wyspa Wolin to jedno z najlepszych miejsc do uprawnia wind / kite na polskim wybrzeżu. Liczne spoty zadowolą zarówno zaawansowanych, jak i początkujących fanów wiatru i wody. A przy tym helski tłok jest tu obcy.
Międzywodzie - na naszym "home spocie" panują doskonałe warunki do rozpoczęcia przygody z pływaniem na otwartym morzu. Fala i prąd nie są duże, a łagodnie opadające, piaszczyste dno ułatwia przejście przez przybój. W słoneczne, letnie dni często pojawia się popołudniowy, termiczny, wschodni wiatr o umiarkowanej sile ok. 15 węzłów umożliwiając ślizgowe pływanie na większych zestawach. Zejście na plażę od naszej ulicy Westerplatte :)
Wolin - dzika plaża w Wolinie nad zalewem Szczecińskim. Jest to miejsce uważane za jedne z najlepszych w regionie zachodniopomorskim. Stanowi długi pas plaży, pokryty trawą, co umożliwia złożenie zawsze czystego, niezapiaszczonego sprzętu. Długa płycizna, przyjemne piaskowe dno, oraz mała fala nawet przy mocnych wiatrach , sprawia, ze jest to wymarzone miejsce do nauki.
Dziwnówek - bezpieczny spot na Zalewie Kamieńskim. Dobre miejsce dla początkujących z działającą w sezonie szkółką AR-Sport.
Wrzosowo - kolejny płytki i bezpieczny spot na Zalewie Kamieńskim. Świetna miejscówka do nauki, freestyle, speed... Także tutaj możliwe jest szkolenie i wypożyczenie sprzętu w bazie Kite UP Spot Wrzosowo.
W zależności od kierunku wiatru doskonałe warunki znajdziecie również w Świnoujściu, Karsiborze, czy na wielu niemieckich spotach na Wyspie Uznam jak Zinnowitz, Ückeritz czy Karlshagen.

Żeglarstwo

Międzywodzie leży na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim, sieci portów i przystani jachtowych zlokalizowanych zlokalizowanych nad Odrą, nad jeziorem Dąbie, w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego oraz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. W żadnej innej części Polski nie ma tak szerokich możliwości żeglowania. Można tu pływać przez wiele dni, podróżując od portu do portu, doskonaląc swoje umiejętności na różnorodnych akwenach, o różnym stopniu trudności.
Port Jachtowy Dziwnów, Przystań Sezonowa w DziwnowiePirs Międzywodzie oraz Marina Kamień Pomorski zapewniają doskonałe, bezpieczne warunki cumowania jachtów żaglowych i motorowych. Dziwnów i Kamień Pomorski są gospodarzami żeglarskich imprez na najwyższym, światowym poziomie W ostatnich latach odbyły się m.in. Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial 2014, Mistrzostwa Świata w klasie Optimist 2015, Mistrzostwa Europy w Klasie Europa 2016 czy World Match Racing Tour 2015/2016.

Golf

W Kołczewie, w odległości 10 km od naszych apartamentów w kierunku Międzyzdrojów, na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się Klub Golfowy Amber Baltic. Sąsiedztwo morza, otaczająca zieleń oraz czyste powietrze sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla sportu i wypoczynku.
Na terenie 66ha klub oferuje:
- pole golfowe klasy mistrzowskiej "Amber" z 18 dołkami Par 72,
- 9-dołkowe pole golfowe "Baltic" Par 28,
- pole treningowe ( Driving Range ),
- Chipping Area,
- Pitching Area,
- 2 Putting Greens

Rowery

Międzywodzie leży na trasie międzynarodowego Nadmorskiego Szlaku Rowerowego R10. Wygodną drogą rowerową dojedziecie z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Woliński Park Narodowy oferuje piękne leśne trasy z wieloma atrakcjami po drodze, malowniczymi jeziorkami, punktami widokowymi na wzgórzach Gosań i Lubin, czy rezerwatem żubrów w Międzyzdrojach.

Atrakcje turystyczne

Wyspa Wolin

Woliński Park Narodowy

Jezioro Turkusowe

Lubin - Delta Świny

Zalew Szczeciński

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Świnoujście

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Park Dinozaura we Wrzosowie

Zagroda Żubrów w Międzyzdrojach

Wioska Słowian i Wikingów

Jezioro Czajcze

Obiekty militarne

Apartamenty Paralia Międzywodzie | +48 504 045 512 | kontakt@apartamentyparalia.pl
 

Polityka prywatności | Regulamin

free website
built with
kopage